trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Andreu Arenas
5
followers
Trenzalore
53
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
298
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
Forrest Gump
44,243 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
19,728 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,739 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,421 votes
8
— Great
84%
American History X
20,269 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,470 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,616 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,411 votes
8
— Great
83%
Memento
25,954 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,231 votes
8
— Great
82%
Rear Window
7,504 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,321 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,701 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,315 votes
8
— Great
82%
Braveheart
18,691 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,766 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,156 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,353 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,123 votes
8
— Great
81%
Before Sunrise
6,083 votes
8
— Great
81%
The Fifth Element
23,742 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,342 votes
8
— Great
81%
A Beautiful Mind
18,130 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,193 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,516 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,302 votes
8
— Great
81%
Amadeus
6,191 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,532 votes
8
— Great
81%
Gran Torino
15,956 votes
8
— Great
81%
The Rescue
1,141 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,774 votes
8
— Great
81%
Yojimbo
1,829 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,829 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,708 votes
8
— Great
81%
For a Few Dollars More
4,773 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,036 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,636 votes
8
— Great
81%
North by Northwest
4,856 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,054 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,147 votes
8
— Great
81%
Scent of a Woman
4,692 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,364 votes
8
— Great
80%
Some Like It Hot
3,877 votes
8
— Great
80%
Before the Flood
1,545 votes
8
— Great
80%
Before Sunset
5,026 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,173 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,004 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,524 votes
8
— Great
80%
M
2,065 votes
8
— Great
80%
The Terminator
22,902 votes
8
— Great
80%
Roman Holiday
2,218 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,465 votes
8
— Great
80%
Logan
60,803 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,483 votes
8
— Great
80%
Dallas Buyers Club
13,161 votes
8
— Great
80%
Soul
17,742 votes
8
— Great
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,514 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,728 votes
8
— Great
79%
Into the Wild
12,686 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,662 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup