trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Scubapilot
VIP
4
13
followers
Omicron Persei 8
67
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Django Unchained
44,250 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,110 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,269 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,277 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,274 votes
6
— Fair
72%
20,000 Leagues Under the Sea
1,240 votes
6
— Fair
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,412 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
32,970 votes
8
— Great
70%
You Only Live Twice
4,004 votes
6
— Fair
69%
Cat People
627 votes
7
— Good
69%
From Hell
3,354 votes
9
— Superb
69%
Abbott and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde
159 votes
6
— Fair
68%
Tomorrowland
14,240 votes
8
— Great
67%
A Connecticut Yankee in King Arthur's Court
41 votes
7
— Good
67%
Octopussy
3,574 votes
8
— Great
67%
Casper
5,595 votes
7
— Good
66%
Abbott and Costello Go to Mars
105 votes
6
— Fair
66%
A Cure for Wellness
8,495 votes
7
— Good
66%
ARQ
4,845 votes
7
— Good
65%
Hot Tub Time Machine
6,135 votes
5
— Meh
65%
I Want a Dog for Christmas, Charlie Brown
115 votes
7
— Good
63%
I Am Number Four
8,160 votes
4
— Poor
63%
Cat People
545 votes
7
— Good
63%
Solomon Kane
2,319 votes
5
— Meh
62%
Cowboys & Aliens
8,744 votes
7
— Good
61%
Double Trouble
49 votes
7
— Good
61%
Synchronicity
1,575 votes
3
— Bad
60%
War-Gods of the Deep
93 votes
5
— Meh
58%
The Mummy's Ghost
98 votes
8
— Great
58%
Blood and Chocolate
406 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Dr. Strange
155 votes
6
— Fair
55%
Casino Royale
1,175 votes
8
— Great
52%
Basic Instinct 2
1,000 votes
8
— Great
45%
Double Trouble
59 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup