Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sean
0
Followers
7
Following
Scotland
99
Sean
is watching
Harold and the Purple Crayon
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
182
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Guardians of the Galaxy
98,818 votes
5
— Meh
88%
The Dark Knight
77,065 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,931 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,545 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
57,097 votes
7
— Good
87%
Fight Club
51,268 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
50,861 votes
9
— Superb
75%
Frozen
49,007 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,060 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,502 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,908 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
41,296 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,742 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
40,318 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
40,110 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,479 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
36,803 votes
6
— Fair
85%
Se7en
35,553 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,388 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,567 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,482 votes
6
— Fair
77%
Home Alone
31,332 votes
9
— Superb
71%
World War Z
30,352 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,350 votes
9
— Superb
74%
Beauty and the Beast
28,839 votes
9
— Superb
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,604 votes
6
— Fair
82%
Die Hard
27,890 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,087 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,734 votes
7
— Good
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,553 votes
8
— Great
70%
Minions
24,924 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,892 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,264 votes
8
— Great
75%
The Social Network
22,257 votes
7
— Good
76%
The Equalizer
21,822 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,990 votes
6
— Fair
84%
American History X
20,735 votes
9
— Superb
76%
Limitless
20,664 votes
6
— Fair
73%
21 Jump Street
20,512 votes
9
— Superb
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,371 votes
6
— Fair
73%
Home Alone 2: Lost in New York
19,052 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,518 votes
9
— Superb
72%
Bad Moms
18,251 votes
9
— Superb
80%
Groundhog Day
17,906 votes
6
— Fair
72%
Jack Reacher
17,578 votes
7
— Good
72%
The Fast and the Furious
17,360 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
17,257 votes
6
— Fair
67%
The Hangover Part II
16,608 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,372 votes
9
— Superb
73%
A Bug's Life
16,282 votes
6
— Fair
74%
Constantine
15,956 votes
8
— Great
73%
The Great Gatsby
15,624 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,357 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Day After Tomorrow
15,230 votes
8
— Great
69%
The Lost World: Jurassic Park
15,201 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,867 votes
8
— Great
75%
Elf
14,771 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Bruce Almighty
14,456 votes
7
— Good
78%
Predator
14,339 votes
6
— Fair
76%
Beetlejuice
14,205 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch