trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sean Taylor
VIP
OG
12
3
followers
Middlesbrough
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,932 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,133 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,908 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,722 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,700 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,271 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,682 votes
9
— Superb
83%
Hamilton
4,510 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,498 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,394 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,656 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,072 votes
9
— Superb
82%
Up
38,973 votes
9
— Superb
81%
La Haine
3,633 votes
9
— Superb
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,362 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,956 votes
9
— Superb
81%
Stand by Me
8,637 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,025 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,950 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,905 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,674 votes
9
— Superb
80%
Cowboy Bebop: The Movie
2,131 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,996 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,745 votes
9
— Superb
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,622 votes
9
— Superb
78%
Toy Story 2
25,351 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,654 votes
9
— Superb
77%
In Bruges
10,142 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,926 votes
9
— Superb
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,530 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,693 votes
9
— Superb
77%
The Wrestler
5,289 votes
9
— Superb
76%
Once Were Warriors
638 votes
9
— Superb
76%
Kiss Kiss Bang Bang
5,822 votes
9
— Superb
75%
Garden State
3,469 votes
9
— Superb
75%
Gravity
29,828 votes
9
— Superb
70%
JCVD
772 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup