trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sebastian Johansson
VIP
7
1
follower
Fillory
28
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
241
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
88%
The Dark Knight
74,672 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,370 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,238 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,558 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,465 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,053 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,908 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,949 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,425 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,340 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,171 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,060 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,710 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,469 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,215 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,425 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,231 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,515 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,416 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,059 votes
8
— Great
82%
Up
38,845 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,651 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,008 votes
8
— Great
86%
The Empire Strikes Back
36,937 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,094 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,813 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,263 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,110 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,225 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,122 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,187 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,549 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,952 votes
8
— Great
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,754 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,548 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,686 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,486 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,176 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,092 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,804 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,246 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,516 votes
8
— Great
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,443 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,430 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,396 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,226 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,275 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,596 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,490 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,431 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,306 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
24,995 votes
8
— Great
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,956 votes
8
— Great
70%
Minions
24,444 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,325 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,266 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,587 votes
8
— Great
74%
The Hitman's Bodyguard
23,546 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,397 votes
8
— Great
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,129 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup