trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Seb May
1
follower
United Kingdom
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
28
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
91%
The Shawshank Redemption
42,726 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,923 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,998 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,698 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,655 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,097 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,295 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,976 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,292 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,502 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,147 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,982 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,500 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,730 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
18,718 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
17,716 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,715 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,276 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,250 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,684 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,289 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,799 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,817 votes
9
— Superb
80%
The Incredibles
36,030 votes
9
— Superb
79%
Shrek
30,393 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,218 votes
9
— Superb
76%
The Big Short
20,134 votes
9
— Superb
72%
The Menu
14,588 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup