Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
John W
0
Followers
0
Following
Ontario, Canada
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
112,587 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,867 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,486 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,873 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,969 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,767 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,291 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
45,863 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,862 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
45,322 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,248 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,293 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
38,080 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,546 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,247 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,321 votes
9
— Superb
84%
Alien
28,887 votes
9
— Superb
80%
Toy Story 3
28,688 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,615 votes
9
— Superb
76%
The Batman
27,596 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,753 votes
9
— Superb
81%
1917
25,508 votes
9
— Superb
77%
X-Men: First Class
25,720 votes
9
— Superb
80%
Oppenheimer
23,342 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,841 votes
9
— Superb
80%
The Big Lebowski
20,975 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
20,274 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
20,185 votes
9
— Superb
70%
Men in Black 3
17,245 votes
9
— Superb
80%
Fargo
15,071 votes
9
— Superb
72%
The Menu
15,316 votes
9
— Superb
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
14,690 votes
9
— Superb
77%
Patton
1,791 votes
9
— Superb
70%
Heavy Metal
1,548 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch