Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Shady91
0
Followers
0
Following
Germany
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
87%
Your Name.
15,424 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
57,561 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,856 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,951 votes
9
— Superb
80%
Logan
62,089 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Sing Street
4,582 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,796 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,658 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
49,874 votes
6
— Fair
79%
Hunt for the Wilderpeople
6,743 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,949 votes
9
— Superb
79%
John Wick
52,523 votes
8
— Great
79%
Dave Chappelle: The Age of Spin
1,380 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,871 votes
9
— Superb
78%
Dave Chappelle: Equanimity
1,034 votes
8
— Great
78%
The Man from Earth
5,879 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,855 votes
8
— Great
78%
Almost Famous
5,752 votes
9
— Superb
78%
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas
1,072 votes
8
— Great
78%
Little Miss Sunshine
10,427 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,359 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
67,036 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,949 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,873 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Zombieland
25,992 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,246 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
40,582 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
29,587 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,164 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,637 votes
8
— Great
76%
(500) Days of Summer
14,174 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
47,038 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,863 votes
8
— Great
75%
Still Alice
4,182 votes
8
— Great
75%
Louis C.K. 2017
880 votes
8
— Great
75%
Superbad
15,238 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,194 votes
8
— Great
75%
Dave Chappelle: The Bird Revelation
781 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,924 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,722 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,889 votes
9
— Superb
75%
Starbuck
565 votes
7
— Good
75%
Sing
25,693 votes
7
— Good
74%
Split
33,079 votes
7
— Good
74%
It
29,620 votes
9
— Superb
74%
The Edge of Seventeen
8,851 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Coherence
7,280 votes
8
— Great
74%
Suck Me Shakespeer
1,684 votes
7
— Good
74%
Den of Thieves
9,715 votes
6
— Fair
74%
Mission: Impossible
16,598 votes
5
— Meh
73%
Rush Hour
10,683 votes
7
— Good
73%
Bill Burr: Walk Your Way Out
706 votes
8
— Great
73%
American Made
16,068 votes
8
— Great
73%
Easy A
12,253 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,423 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,578 votes
8
— Great
72%
Harold & Kumar Go to White Castle
5,301 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
25,039 votes
6
— Fair
72%
The Proposal
11,080 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,891 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch