trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Buck$
VIP
6
1
follower
Philadelphia, Pennsylvania
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
33
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Avatar
59,994 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,118 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
36,952 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,331 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,643 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,700 votes
9
— Superb
82%
The Truman Show
28,642 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,311 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,751 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,912 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,917 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,150 votes
9
— Superb
79%
Room
15,870 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,139 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,440 votes
9
— Superb
81%
Wonder
11,003 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,049 votes
9
— Superb
76%
Moneyball
10,435 votes
9
— Superb
71%
The Old Guard
10,639 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,562 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,618 votes
9
— Superb
77%
Trading Places
5,139 votes
9
— Superb
80%
Just Mercy
4,315 votes
9
— Superb
80%
Nimona
3,336 votes
9
— Superb
81%
The Hate U Give
2,853 votes
9
— Superb
82%
Paperman
2,824 votes
9
— Superb
80%
Jiro Dreams of Sushi
1,636 votes
9
— Superb
80%
The King of Kong: A Fistful of Quarters
1,267 votes
9
— Superb
63%
Ricki and the Flash
1,152 votes
9
— Superb
82%
Whiplash
672 votes
9
— Superb
79%
Hoop Dreams
529 votes
9
— Superb
80%
The Pixar Shorts: A Short History
277 votes
9
— Superb
74%
Sunset Park
70 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup