Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Shahin Imtiaz
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
159
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
112,539 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Guardians of the Galaxy
98,721 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
75,386 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
73,833 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
66,896 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
63,457 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,622 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,795 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
57,047 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
55,409 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
53,055 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,256 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,276 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,017 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
48,019 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
45,445 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
45,839 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
48,080 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,125 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
45,307 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
43,229 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
40,317 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,769 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
40,086 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
41,222 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
41,063 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
41,267 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
38,069 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,748 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,082 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,351 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,777 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,997 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
33,911 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,052 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
36,474 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
34,084 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
34,208 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Despicable Me
33,449 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
31,300 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,420 votes
10
— Totally Ninja!
82%
How to Train Your Dragon
29,553 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
27,080 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Cars
27,401 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Despicable Me 2
26,085 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,718 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,884 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
26,245 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
25,530 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
24,650 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,510 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,944 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Divergent
24,381 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
23,242 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,874 votes
10
— Totally Ninja!
74%
X-Men
22,826 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,562 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,977 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,831 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
22,053 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch