Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Shaun
3
Followers
0
Following
Ohio
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
233
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Inception
73,917 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,096 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,795 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
45,896 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,337 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
40,309 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,779 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,824 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,442 votes
7
— Good
72%
Thor
40,174 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,919 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,730 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
33,478 votes
7
— Good
78%
X-Men: Days of Future Past
32,315 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,357 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,447 votes
7
— Good
74%
It
29,757 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,836 votes
7
— Good
76%
The Hangover
28,291 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
28,329 votes
7
— Good
83%
The Departed
26,084 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
27,364 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,835 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,729 votes
7
— Good
72%
Tenet
26,369 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
26,391 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,860 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,355 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
26,098 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
25,193 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,958 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,496 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,768 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
22,005 votes
7
— Good
73%
Looper
22,231 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,545 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,457 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,887 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,261 votes
7
— Good
72%
The Suicide Squad
21,054 votes
7
— Good
79%
Jojo Rabbit
19,339 votes
7
— Good
65%
Spider-Man 3
21,311 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
19,075 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,428 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,880 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,904 votes
7
— Good
63%
Sausage Party
20,410 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,863 votes
7
— Good
70%
Glass
18,355 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,646 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
18,056 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,559 votes
7
— Good
70%
Men in Black 3
17,255 votes
7
— Good
73%
The Mummy
16,763 votes
7
— Good
59%
Wonder Woman 1984
18,539 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,543 votes
7
— Good
67%
Alice in Wonderland
17,023 votes
7
— Good
62%
2012
17,313 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,605 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,643 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch