trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Shaun
3
followers
Ohio
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
194
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Doctor Strange
66,011 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,269 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,050 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,088 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,898 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,320 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,186 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,715 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,334 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,191 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,208 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,435 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,390 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,895 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,727 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,802 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
33,641 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,213 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,234 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,283 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,662 votes
8
— Great
73%
Ant-Man and the Wasp
30,170 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,576 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,154 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,320 votes
8
— Great
72%
The Maze Runner
28,026 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,219 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,553 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,371 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,776 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,888 votes
8
— Great
77%
Skyfall
24,272 votes
8
— Great
72%
Jason Bourne
24,925 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,199 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,114 votes
8
— Great
74%
Brave
24,133 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,397 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,372 votes
8
— Great
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,691 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,274 votes
8
— Great
74%
X-Men
22,124 votes
8
— Great
79%
Casino Royale
21,359 votes
8
— Great
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,391 votes
8
— Great
84%
American History X
20,281 votes
8
— Great
72%
Oblivion
21,758 votes
8
— Great
71%
Transformers
21,520 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,203 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,731 votes
8
— Great
70%
Warcraft
21,267 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,286 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,824 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,690 votes
8
— Great
74%
Independence Day
19,632 votes
8
— Great
75%
Avatar: The Way of Water
18,956 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,969 votes
8
— Great
65%
Baywatch
20,033 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,735 votes
8
— Great
66%
Transformers: The Last Knight
19,135 votes
8
— Great
70%
Jumanji: The Next Level
18,425 votes
8
— Great
77%
Zack Snyder's Justice League
17,032 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup