trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Joe
VIP
8
3
followers
Brooklyn, NY
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,317
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
20
21
22
82%
Deadpool
108,555 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,406 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,672 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,369 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,661 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,337 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,823 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,477 votes
8
— Great
80%
Logan
60,672 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,052 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,237 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,558 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,913 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,947 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,465 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,908 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,831 votes
5
— Meh
81%
The Martian
51,661 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,423 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,663 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,153 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,759 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,776 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,143 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,936 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,708 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,337 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,840 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,754 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,171 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,139 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,572 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,200 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,164 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,545 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
47,060 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,523 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,441 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,325 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,423 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,607 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,214 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,511 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,800 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,468 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,051 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,102 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,030 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,722 votes
6
— Fair
73%
Passengers
42,160 votes
4
— Poor
79%
Deadpool 2
40,513 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,414 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,062 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,874 votes
8
— Great
82%
Up
38,844 votes
9
— Superb
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,230 votes
6
— Fair
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,647 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,765 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,217 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,304 votes
7
— Good
1
2
3
20
21
22
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup