trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Scott Home
VIP
3
1
follower
New Jersey
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
532
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
7
8
9
88%
The Dark Knight
74,947 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,996 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,530 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,736 votes
8
— Great
80%
Logan
60,810 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,171 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,927 votes
2
— Terrible
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,356 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,746 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,577 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,256 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,149 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,800 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,844 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,369 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,888 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,366 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
9
— Superb
79%
Moana
49,041 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,483 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,175 votes
7
— Good
81%
Joker
47,039 votes
6
— Fair
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,744 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,530 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,310 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,893 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,924 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,699 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,581 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,298 votes
2
— Terrible
81%
Batman Begins
42,202 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,196 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,834 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,706 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,013 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,913 votes
9
— Superb
75%
The Hunger Games
39,656 votes
8
— Great
72%
Thor
39,464 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,281 votes
9
— Superb
82%
Up
38,982 votes
9
— Superb
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,785 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,482 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,092 votes
4
— Poor
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,856 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,615 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,271 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,177 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,227 votes
9
— Superb
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,947 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,483 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,409 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,394 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,379 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,228 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,209 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,116 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,944 votes
7
— Good
70%
Venom
33,859 votes
3
— Bad
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,795 votes
9
— Superb
1
2
3
7
8
9
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup