trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Evan
100
followers
Denver
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
684
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
82%
Deadpool
108,642 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,459 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,748 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,465 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,388 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,866 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,706 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,032 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,118 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,268 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,949 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,494 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,953 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,857 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,719 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,494 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,702 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,204 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,796 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,837 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,969 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,970 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,756 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,376 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,801 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,180 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,200 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,133 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,089 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,471 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,492 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,355 votes
9
— Superb
80%
Zootopia
44,633 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,243 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,763 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,844 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,498 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,093 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,750 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,564 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,096 votes
8
— Great
82%
Up
38,884 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,250 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,104 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 3
40,245 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,344 votes
8
— Great
72%
Thor
39,394 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,517 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,373 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,029 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,633 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,835 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,297 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,338 votes
7
— Good
84%
Coco
31,616 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Far From Home
33,241 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,134 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,576 votes
9
— Superb
70%
Venom
33,801 votes
9
— Superb
77%
Blade Runner 2049
32,008 votes
8
— Great
1
2
3
10
11
12
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup