Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Sigurd78
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
294
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
84%
Avengers: Endgame
50,484 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
38,094 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,913 votes
7
— Good
78%
Operation Christmas
248 votes
7
— Good
76%
The Man Who Would Be King
807 votes
7
— Good
76%
The Christmas Secret
260 votes
7
— Good
75%
Creed
16,634 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,834 votes
7
— Good
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,457 votes
7
— Good
74%
Christmas at Cartwright's
116 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,332 votes
7
— Good
74%
The Finest Hours
5,971 votes
7
— Good
74%
A Song for Christmas
145 votes
7
— Good
74%
Road to Christmas
195 votes
7
— Good
74%
Switched for Christmas
282 votes
7
— Good
74%
Creed II
9,454 votes
7
— Good
73%
Tommy Boy
2,232 votes
7
— Good
73%
Underworld
11,496 votes
7
— Good
73%
Magic Stocking
146 votes
7
— Good
73%
[REC]
6,187 votes
7
— Good
73%
Holiday Hearts
82 votes
7
— Good
73%
Looper
22,229 votes
7
— Good
73%
With Love, Christmas
169 votes
7
— Good
73%
Miss Christmas
201 votes
7
— Good
73%
Holly & Ivy
92 votes
7
— Good
73%
Magical Christmas Ornaments
143 votes
7
— Good
73%
Mr. Hobbs Takes a Vacation
154 votes
7
— Good
73%
A Gift Wrapped Christmas
185 votes
7
— Good
72%
Romance at Reindeer Lodge
144 votes
7
— Good
72%
Christmas Pen Pals
119 votes
7
— Good
72%
The Golden Voyage of Sinbad
359 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
25,016 votes
7
— Good
72%
A Christmas in Tennessee
117 votes
7
— Good
72%
The Legend of Fong Sai Yuk
222 votes
7
— Good
72%
Asterix: The Mansions of the Gods
2,041 votes
7
— Good
72%
The Angels' Share
831 votes
7
— Good
72%
Broadcasting Christmas
336 votes
7
— Good
71%
Christmas Next Door
225 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
36,009 votes
7
— Good
71%
The Holiday Stocking
29 votes
7
— Good
71%
Sharing Christmas
156 votes
7
— Good
71%
Christmas Under the Stars
154 votes
7
— Good
71%
Northern Lights of Christmas
114 votes
7
— Good
71%
A Very Merry Mix-Up
187 votes
7
— Good
71%
Christmas Angel
135 votes
7
— Good
71%
Criminal
8,666 votes
7
— Good
71%
A Christmas Melody
252 votes
7
— Good
71%
Patriot Games
3,262 votes
7
— Good
71%
Buck Privates
106 votes
7
— Good
70%
Angel of Christmas
232 votes
7
— Good
70%
Finding Santa
184 votes
7
— Good
70%
Christmas Connection
166 votes
7
— Good
70%
Insidious
10,650 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,543 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,451 votes
7
— Good
70%
Revenge of the Pink Panther
641 votes
7
— Good
70%
Underworld: Evolution
8,104 votes
7
— Good
70%
The Green Berets
327 votes
7
— Good
70%
Master Z: Ip Man Legacy
939 votes
7
— Good
70%
A Boyfriend for Christmas
120 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch