trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sigurd78
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
184
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
90%
The Benefactor
1 vote
9
— Superb
85%
Gladiator
32,758 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,260 votes
9
— Superb
83%
Clerambard
3 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,846 votes
9
— Superb
81%
The Imitation Game
30,718 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,367 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,241 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
46,646 votes
9
— Superb
79%
The Hunt for Red October
7,275 votes
9
— Superb
79%
Le Samouraï
1,143 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,373 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,115 votes
9
— Superb
78%
The Longest Day
1,327 votes
9
— Superb
78%
My Cousin Vinny
3,814 votes
9
— Superb
78%
Back to the Future Part III
19,821 votes
9
— Superb
77%
The Raid 2
4,640 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,035 votes
9
— Superb
77%
Iron Monkey
488 votes
9
— Superb
77%
Arrival
56,748 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,658 votes
9
— Superb
77%
Contact
8,743 votes
9
— Superb
77%
Godzilla Minus One
6,693 votes
9
— Superb
77%
Tartarin of Tarascon
4 votes
9
— Superb
77%
The Abyss
6,261 votes
9
— Superb
77%
El Dorado
715 votes
9
— Superb
77%
Fric-Frac
7 votes
9
— Superb
77%
Planet of the Apes
5,499 votes
9
— Superb
77%
Limitless
20,284 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,195 votes
9
— Superb
76%
The Dirty Dozen
1,545 votes
9
— Superb
76%
Smokey and the Bandit
1,959 votes
9
— Superb
76%
The Equalizer
21,327 votes
9
— Superb
76%
Downton Abbey
3,342 votes
9
— Superb
76%
Collateral Beauty
10,055 votes
9
— Superb
76%
The Irishman
13,524 votes
9
— Superb
75%
Love Actually
12,847 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,383 votes
9
— Superb
75%
The Searchers
1,583 votes
9
— Superb
75%
They Call Me Trinity
1,180 votes
9
— Superb
75%
Clue
3,964 votes
9
— Superb
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,315 votes
9
— Superb
75%
Chef
8,711 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,185 votes
9
— Superb
75%
Pale Rider
1,507 votes
9
— Superb
75%
The Hundred-Foot Journey
2,711 votes
9
— Superb
75%
Gilda
589 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,896 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,938 votes
9
— Superb
75%
The Return of Don Camillo
111 votes
9
— Superb
75%
Pétrus
2 votes
9
— Superb
74%
We're No Angels
177 votes
9
— Superb
74%
My Favorite Wife
167 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,625 votes
9
— Superb
74%
The Next Three Days
4,921 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,596 votes
9
— Superb
74%
Invasion of the Body Snatchers
1,232 votes
9
— Superb
74%
RED
13,585 votes
9
— Superb
74%
Miracle on 34th Street
2,136 votes
9
— Superb
74%
Notting Hill
7,292 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup