Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Silk
1
Follower
0
Following
Earth-616
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
696
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
10
11
12
88%
The Godfather
29,319 votes
7
— Good
88%
Schindler's List
21,602 votes
7
— Good
87%
The Godfather: Part II
18,459 votes
5
— Meh
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,295 votes
4
— Poor
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,821 votes
5
— Meh
87%
Your Name.
15,496 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,337 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
40,285 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,546 votes
7
— Good
85%
The Intouchables
20,082 votes
8
— Great
85%
Se7en
35,517 votes
7
— Good
85%
A Silent Voice: The Movie
5,321 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
35,330 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,791 votes
7
— Good
84%
Violet Evergarden: The Movie
736 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
57,871 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,720 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,137 votes
7
— Good
84%
Dieudonné - J'ai fait l'con
14 votes
7
— Good
84%
Coco
32,478 votes
7
— Good
84%
Bo Burnham: Inside
2,724 votes
9
— Superb
84%
Piper
3,009 votes
8
— Great
83%
Klaus
7,818 votes
8
— Great
83%
Oldboy
13,997 votes
7
— Good
83%
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion
2,841 votes
6
— Fair
83%
Hacksaw Ridge
31,251 votes
8
— Great
83%
Miracle in Cell No. 7
736 votes
9
— Superb
82%
Green Book
19,714 votes
7
— Good
82%
Deadpool
112,577 votes
7
— Good
82%
Toy Story
37,452 votes
8
— Great
82%
Kitbull
804 votes
9
— Superb
82%
Paperman
2,866 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,322 votes
7
— Good
82%
Up
39,839 votes
8
— Great
82%
Wolf Children
2,861 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,868 votes
8
— Great
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,213 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,873 votes
9
— Superb
82%
La Classe américaine
269 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,261 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,864 votes
8
— Great
81%
La Haine
3,761 votes
7
— Good
81%
The Iron Giant
9,042 votes
9
— Superb
81%
Once Upon a Studio
744 votes
5
— Meh
81%
Catch Me If You Can
27,092 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
24,344 votes
7
— Good
81%
The Hunt
6,557 votes
7
— Good
81%
The Help
10,665 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,905 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,577 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
32,354 votes
7
— Good
81%
The Martian
53,075 votes
7
— Good
81%
Bo Burnham: Make Happy
1,299 votes
3
— Bad
81%
The Pursuit of Happyness
13,130 votes
7
— Good
81%
Fear City: A Family-Style Comedy
802 votes
8
— Great
80%
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance
2,031 votes
6
— Fair
80%
Toy Story 3
28,685 votes
8
— Great
80%
Robin Williams: Come Inside My Mind
697 votes
7
— Good
80%
Your Eyes Tell
120 votes
7
— Good
80%
STILL: A Michael J. Fox Movie
1,062 votes
6
— Fair
1
2
3
10
11
12
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch