trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Silverdutchman
0
followers
Den Haag
47
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
199
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
87%
The Matrix
61,674 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,722 votes
8
— Great
84%
Coco
31,680 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,311 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,223 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,636 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,747 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
28,883 votes
8
— Great
81%
The Iron Giant
8,753 votes
8
— Great
81%
The Shining
23,973 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,854 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,488 votes
8
— Great
81%
Joker
46,996 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,257 votes
8
— Great
81%
Stand by Me
8,633 votes
8
— Great
80%
Lawrence of Arabia
4,188 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,711 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,988 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,385 votes
8
— Great
80%
To Hell and Back
164 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,237 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,679 votes
8
— Great
79%
Moana
49,023 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,034 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,812 votes
8
— Great
79%
The Hunt for Red October
7,266 votes
8
— Great
79%
Futurama: Bender's Big Score
2,117 votes
8
— Great
79%
Mary Poppins
8,208 votes
8
— Great
79%
Cast Away
15,103 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,305 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,327 votes
8
— Great
78%
Ben-Hur
3,817 votes
8
— Great
78%
The Muppet Christmas Carol
3,584 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,504 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,163 votes
8
— Great
78%
Lucky Number Slevin
7,952 votes
8
— Great
78%
Train to Busan
14,932 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,707 votes
8
— Great
78%
Predator
13,908 votes
8
— Great
78%
Where Eagles Dare
1,385 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,358 votes
8
— Great
77%
O Brother, Where Art Thou?
7,684 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,026 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,636 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,562 votes
8
— Great
77%
The Crow
6,336 votes
8
— Great
77%
Airplane!
9,479 votes
8
— Great
77%
The Abyss
6,241 votes
8
— Great
77%
Sully
20,424 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,085 votes
8
— Great
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,394 votes
8
— Great
77%
WarGames
4,882 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,845 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,094 votes
8
— Great
77%
Lord of War
9,738 votes
8
— Great
77%
Galaxy Quest
5,827 votes
8
— Great
77%
Fury
18,904 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,184 votes
8
— Great
76%
Dogma
6,748 votes
8
— Great
76%
Ice Age
20,714 votes
8
— Great
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup