trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SilverKasei
5
followers
Bavaria
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
256
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
86%
Inception
71,661 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,423 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,776 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,572 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,512 votes
7
— Good
85%
Back to the Future
39,102 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,414 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,874 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,648 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,363 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,522 votes
7
— Good
72%
Thor
39,368 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,536 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,719 votes
7
— Good
81%
Monsters, Inc.
36,012 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,482 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,836 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,319 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,813 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
32,623 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,693 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,621 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,726 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,175 votes
7
— Good
79%
Shrek
30,262 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,092 votes
7
— Good
81%
Toy Story 3
28,065 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,647 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,226 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,323 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,266 votes
7
— Good
86%
Spirited Away
23,898 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,265 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,533 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,596 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,008 votes
7
— Good
80%
Aladdin
22,962 votes
7
— Good
70%
Minions
24,444 votes
7
— Good
80%
The Terminator
22,812 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,959 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,363 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,751 votes
7
— Good
68%
Ted
22,345 votes
7
— Good
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,242 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,420 votes
7
— Good
79%
Ghostbusters
20,396 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,664 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,481 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,220 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,193 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,749 votes
7
— Good
73%
I, Robot
20,464 votes
7
— Good
74%
American Sniper
19,455 votes
7
— Good
77%
Taken
18,583 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,484 votes
7
— Good
75%
The Lego Batman Movie
17,641 votes
7
— Good
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,261 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,303 votes
7
— Good
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
16,726 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,170 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup