Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
SV
VIP
5
17
Followers
5
Following
Germany
26
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
197
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
78%
Avatar
61,682 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,866 votes
7
— Good
77%
Arrival
57,996 votes
7
— Good
79%
John Wick
52,790 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,320 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
49,422 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,084 votes
7
— Good
84%
WALL·E
41,746 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,733 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
41,247 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
37,366 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,727 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
35,019 votes
7
— Good
83%
Return of the Jedi
33,966 votes
7
— Good
81%
Shutter Island
33,893 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,261 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,564 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,449 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,353 votes
7
— Good
72%
Aquaman
32,073 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
32,457 votes
7
— Good
84%
Alien
28,907 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
27,285 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,820 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
29,065 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,865 votes
7
— Good
84%
Léon: The Professional
25,431 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,887 votes
7
— Good
72%
Jason Bourne
25,227 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
24,013 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,705 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,672 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,266 votes
7
— Good
84%
American History X
20,730 votes
7
— Good
73%
Looper
22,230 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,691 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,544 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,101 votes
7
— Good
76%
Limitless
20,663 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,692 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,661 votes
7
— Good
81%
Ford v Ferrari
19,550 votes
7
— Good
76%
Nobody
20,107 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,508 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
19,814 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,850 votes
7
— Good
67%
X-Men Origins: Wolverine
20,370 votes
7
— Good
79%
The Bourne Ultimatum
18,609 votes
7
— Good
68%
Inferno
19,957 votes
7
— Good
73%
X2
18,721 votes
7
— Good
80%
Groundhog Day
17,900 votes
7
— Good
78%
The Bourne Supremacy
17,863 votes
7
— Good
64%
Eternals
19,663 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,567 votes
7
— Good
71%
In Time
17,854 votes
7
— Good
73%
Top Gun
17,559 votes
7
— Good
64%
Thor: Love and Thunder
18,819 votes
7
— Good
72%
Game Night
17,638 votes
7
— Good
75%
Source Code
17,293 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,573 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch