trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
simplyali
0
followers
Wonderland
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
52
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
The Walking Dead
65,762 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Big Bang Theory
60,981 votes
8
— Great
82%
Modern Family
25,280 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Supernatural
24,901 votes
10
— Totally Ninja!
84%
House of Cards
24,221 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Flash
24,107 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Brooklyn Nine-Nine
23,960 votes
10
— Nine Nine!
86%
Fringe
23,384 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Simpsons
22,672 votes
8
— Great
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,067 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blacklist
17,787 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parks and Recreation
17,418 votes
9
— Superb
77%
Gotham
15,203 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Mentalist
12,319 votes
9
— Superb
82%
Sense8
11,379 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How to Get Away with Murder
10,207 votes
9
— Superb
83%
White Collar
10,041 votes
9
— Superb
82%
Criminal Minds
9,217 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Newsroom
7,463 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Lie to Me
7,294 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Following
6,823 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Scorpion
5,298 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Sleepy Hollow
5,250 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Veronica Mars
5,160 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Unbreakable Kimmy Schmidt
4,698 votes
10
— Totally Ninja!
77%
12 Monkeys
4,621 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Leverage
3,884 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Law & Order: Special Victims Unit
3,828 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Helix
3,826 votes
9
— Superb
82%
Chicago P.D.
3,325 votes
9
— Superb
74%
The Librarians
2,113 votes
10
— Totally Ninja!
70%
CSI: Miami
2,058 votes
9
— Superb
74%
Numb3rs
1,978 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Mindy Project
1,964 votes
10
— Totally Ninja!
72%
CSI: NY
1,857 votes
9
— Superb
71%
Ascension
1,614 votes
9
— Superb
78%
Law & Order
1,329 votes
10
— Totally Ninja!
64%
CSI: Cyber
1,049 votes
8
— Great
75%
Moonlight
893 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Law & Order: Criminal Intent
719 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Transporter
698 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Houdini
673 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Backstrom
531 votes
8
— Great
64%
Criminal Minds: Suspect Behavior
510 votes
7
— Good
73%
Sirens
502 votes
8
— Great
68%
Gracepoint
462 votes
9
— Superb
67%
State of Affairs
420 votes
9
— Superb
79%
Hit & Miss
305 votes
7
— Good
77%
You Are All Surrounded
182 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cunning Single Lady
103 votes
10
— Totally Ninja!
82%
TED Talks
70 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Legendary Witches
14 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup