Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
SirKappy
0
Followers
1
Following
Winnipeg, Manitoba
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
208
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
81%
The Avengers
66,754 votes
8
— Great
87%
The Matrix
63,282 votes
8
— Great
80%
Logan
62,169 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
57,670 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
56,941 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
57,252 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,037 votes
8
— Great
79%
John Wick
52,619 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,945 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
49,299 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
45,712 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
43,796 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,706 votes
8
— Great
76%
Black Panther
47,212 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,704 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
45,224 votes
8
— Great
78%
Deadpool 2
42,708 votes
8
— Great
77%
Get Out
42,012 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,657 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
40,886 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,651 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
37,955 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,352 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,979 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,250 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,886 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,434 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,984 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,982 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,236 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,550 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,250 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,461 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,744 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,477 votes
8
— Great
84%
Alien
28,746 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,488 votes
8
— Great
74%
It
29,659 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,955 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,812 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,709 votes
8
— Great
76%
The Hangover
28,198 votes
8
— Great
83%
Memento
26,563 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,057 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,983 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,698 votes
8
— Great
86%
Spirited Away
24,736 votes
8
— Great
77%
Zombieland
26,027 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,668 votes
8
— Great
77%
Men in Black
24,586 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,022 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,751 votes
8
— Great
80%
The Terminator
23,452 votes
8
— Great
80%
Aladdin
23,401 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,880 votes
8
— Great
74%
Spider-Man 2
23,414 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,093 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,300 votes
8
— Great
82%
Reservoir Dogs
20,856 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,014 votes
8
— Great
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch