trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
andy
75
followers
a garbage can at the cinema’s parking lot.
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
77%
John Wick: Chapter 2
48,489 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,277 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,669 votes
8
— Great
85%
Parasite
34,126 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,367 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,798 votes
8
— Great
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,210 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,843 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,755 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,157 votes
8
— Great
74%
It
29,182 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,511 votes
8
— Great
84%
Alien
27,371 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,109 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,241 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,460 votes
8
— Great
73%
The Shape of Water
22,400 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,767 votes
8
— Great
79%
No Country for Old Men
19,542 votes
8
— Great
69%
Tomb Raider
20,577 votes
8
— Great
79%
How to Train Your Dragon 2
19,124 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,902 votes
8
— Great
77%
Black Swan
18,645 votes
8
— Great
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,734 votes
8
— Great
75%
The Lego Batman Movie
17,667 votes
8
— Great
79%
Hot Fuzz
17,005 votes
8
— Great
83%
Scarface
16,301 votes
8
— Great
72%
Game Night
17,347 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,921 votes
8
— Great
73%
The Mummy
16,355 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,483 votes
8
— Great
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,649 votes
8
— Great
80%
A Clockwork Orange
15,121 votes
8
— Great
70%
Us
15,442 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,624 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,934 votes
8
— Great
71%
The Invisible Man
14,236 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,361 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,281 votes
8
— Great
79%
Kubo and the Two Strings
12,074 votes
8
— Great
70%
Contagion
12,740 votes
8
— Great
79%
The Game
11,142 votes
8
— Great
72%
Uncut Gems
10,647 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
9,870 votes
8
— Great
74%
School of Rock
10,212 votes
8
— Great
71%
Ready or Not
10,284 votes
8
— Great
75%
Molly's Game
9,864 votes
8
— Great
72%
Logan Lucky
10,053 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,643 votes
8
— Great
81%
Akira
8,564 votes
8
— Great
70%
The Heat
8,702 votes
8
— Great
74%
Paddington
8,393 votes
8
— Great
75%
Jackie Brown
8,121 votes
8
— Great
68%
Enemy
7,673 votes
8
— Great
76%
Being John Malkovich
7,115 votes
8
— Great
73%
The Disaster Artist
7,046 votes
8
— Great
69%
Burn After Reading
7,120 votes
8
— Great
80%
Vertigo
6,527 votes
8
— Great
78%
Paddington 2
6,561 votes
8
— Great
67%
The Spy Who Dumped Me
6,979 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup