trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ben
1
follower
Germany
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
140
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,637 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,705 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,491 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,699 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,835 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,630 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,494 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,753 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,561 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,448 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,028 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,515 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,162 votes
9
— Superb
75%
Now You See Me
33,572 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Far From Home
33,237 votes
9
— Superb
78%
Despicable Me
32,575 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,613 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,916 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,396 votes
8
— Great
74%
Beauty and the Beast
28,531 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,446 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,908 votes
9
— Superb
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,856 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Pacific Rim
25,720 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,453 votes
8
— Great
82%
Top Gun: Maverick
25,044 votes
6
— Fair
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,713 votes
9
— Superb
72%
10 Cloverfield Lane
24,556 votes
5
— Meh
70%
Prometheus
24,391 votes
2
— Terrible
74%
Brave
24,090 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,013 votes
8
— Great
70%
Black Widow
23,978 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,413 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,410 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Everything Everywhere All at Once
22,828 votes
9
— Superb
74%
The Jungle Book
22,189 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomb Raider
20,544 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,083 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,935 votes
6
— Fair
85%
The Intouchables
19,701 votes
9
— Superb
69%
Barbie
19,245 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,788 votes
7
— Good
72%
We're the Millers
17,551 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,670 votes
6
— Fair
67%
Uncharted
16,061 votes
7
— Good
74%
The Intern
15,957 votes
9
— Superb
66%
Insurgent
15,852 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,698 votes
6
— Fair
73%
Ralph Breaks the Internet
15,688 votes
9
— Superb
71%
Chappie
15,033 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Allegiant
14,931 votes
7
— Good
63%
Pixels
14,783 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,754 votes
9
— Superb
68%
Tomorrowland
14,294 votes
8
— Great
68%
Night at the Museum
13,576 votes
7
— Good
75%
Storks
12,385 votes
7
— Good
77%
The Fault in Our Stars
12,066 votes
9
— Superb
64%
Mission: Impossible II
11,966 votes
8
— Great
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,804 votes
7
— Good
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,699 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup