trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
SkinnyFilmBuff
VIP
8
26
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,748
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
28
29
30
82%
Deadpool
108,089 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,057 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,266 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,768 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,255 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,029 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,534 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,064 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,401 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,677 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,717 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
56,996 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,261 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,705 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,624 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,301 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,611 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,677 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,394 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,076 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,440 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,822 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,564 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,434 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
48,835 votes
8
— Great
79%
Moana
48,726 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,697 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,411 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,123 votes
8
— Great
81%
Joker
46,490 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,002 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,477 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
45,885 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,249 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,973 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,798 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,283 votes
9
— Superb
75%
Avengers: Age of Ultron
46,841 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
45,464 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,306 votes
7
— Good
91%
The Shawshank Redemption
42,206 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,110 votes
6
— Fair
86%
Pulp Fiction
43,124 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,434 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,026 votes
8
— Great
80%
Inside Out
42,989 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,561 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,561 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,561 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,297 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
41,838 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,305 votes
6
— Fair
85%
Back to the Future
38,829 votes
7
— Good
77%
Get Out
40,775 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,525 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,030 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,207 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,210 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
40,892 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,622 votes
7
— Good
1
2
3
28
29
30
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup