trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Slappjack
0
followers
Omicron Persei 8
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,464 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,947 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,079 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,677 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,639 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,483 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,228 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,750 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,186 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Wonder
10,960 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,602 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,318 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Warrior
8,665 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,214 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Andre the Giant
662 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Big Hero 6
34,255 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,826 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,327 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,366 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Sandlot
3,084 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Coraline
11,573 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,667 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,359 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Fundamentals of Caring
3,444 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Partysaurus Rex
991 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Chef
8,654 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Spider-Man
26,446 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Toy Story That Time Forgot
2,651 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Hackers
4,545 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Trolls
20,468 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Justice League: Gods and Monsters
1,945 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Wild
4,773 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Kingdom
2,802 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules
2,040 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days
1,755 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien: Covenant
24,611 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Karate Kid Part II
3,984 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Grown Ups
9,139 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup