trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Slappjack
0
followers
Omicron Persei 8
49
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
163
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
107,843 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
95,903 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,061 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
71,498 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,598 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
55,551 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,256 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,658 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,477 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,639 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,584 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
45,878 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,351 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
43,933 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,658 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,078 votes
6
— Fair
80%
Inside Out
42,876 votes
7
— Good
85%
Star Wars
41,436 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,433 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,340 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,067 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,105 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,724 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,480 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
35,724 votes
6
— Fair
80%
Big Hero 6
34,116 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,650 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,337 votes
6
— Fair
73%
The Secret Life of Pets
32,126 votes
6
— Fair
77%
Blade Runner 2049
31,591 votes
6
— Fair
84%
Coco
31,297 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,366 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,580 votes
3
— Bad
82%
How to Train Your Dragon
28,553 votes
6
— Fair
78%
Wreck-It Ralph
28,239 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
27,823 votes
8
— Great
73%
Cars
26,466 votes
6
— Fair
75%
Star Trek Beyond
26,410 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,259 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,076 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,500 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,416 votes
10
— Totally Ninja!
72%
10 Cloverfield Lane
24,386 votes
7
— Good
70%
Minions
24,301 votes
9
— Superb
74%
Brave
23,908 votes
6
— Fair
75%
Sicario
23,642 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,473 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,769 votes
6
— Fair
74%
The Jungle Book
22,089 votes
8
— Great
74%
Monsters University
21,439 votes
8
— Great
79%
Ocean's Eleven
21,162 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,069 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,736 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,433 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,073 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,782 votes
6
— Fair
80%
The Nightmare Before Christmas
16,911 votes
6
— Fair
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,271 votes
7
— Good
75%
Creed
16,195 votes
7
— Good
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,566 votes
6
— Fair
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup