trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Pop
1
follower
slavkopenava
48
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
211
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,828 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,488 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,033 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,327 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,221 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,662 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
36,995 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,444 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,163 votes
9
— Superb
76%
Ready Player One
36,589 votes
9
— Superb
85%
Se7en
34,458 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,878 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,260 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,686 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,855 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,312 votes
9
— Superb
80%
Blade Runner
27,221 votes
9
— Superb
81%
Catch Me If You Can
26,329 votes
9
— Superb
75%
Spider-Man
26,614 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,817 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,367 votes
9
— Superb
77%
Men in Black
24,085 votes
9
— Superb
78%
Star Trek Into Darkness
23,358 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
22,895 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,396 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,293 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,462 votes
9
— Superb
75%
X-Men
22,097 votes
9
— Superb
76%
Alita: Battle Angel
21,808 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,395 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,462 votes
9
— Superb
65%
The Incredible Hulk
22,462 votes
9
— Superb
71%
Transformers
21,499 votes
9
— Superb
76%
Kung Fu Panda
20,273 votes
9
— Superb
74%
Independence Day
19,544 votes
9
— Superb
77%
Fury
18,904 votes
9
— Superb
79%
The Bourne Ultimatum
18,220 votes
9
— Superb
73%
X2
18,079 votes
9
— Superb
77%
Minority Report
17,559 votes
9
— Superb
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,304 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,284 votes
9
— Superb
71%
22 Jump Street
16,897 votes
9
— Superb
79%
Cast Away
15,103 votes
9
— Superb
74%
Constantine
15,492 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,663 votes
9
— Superb
78%
Captain Phillips
14,707 votes
9
— Superb
68%
Men in Black II
15,406 votes
9
— Superb
70%
The Da Vinci Code
15,148 votes
9
— Superb
74%
RED
13,580 votes
9
— Superb
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,025 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,677 votes
9
— Superb
73%
Troy
12,692 votes
9
— Superb
77%
Beetlejuice
12,290 votes
9
— Superb
68%
Kick-Ass 2
12,874 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Twelve
12,489 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,105 votes
9
— Superb
75%
Scream
11,521 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,077 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,135 votes
9
— Superb
72%
Live Free or Die Hard
11,542 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup