trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Filipe Silva
6
followers
Portugal
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
313
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
82%
Deadpool
108,923 votes
8
— Great
86%
Inception
71,928 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,996 votes
8
— Great
80%
Logan
60,811 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,172 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,257 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,746 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,578 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,927 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
52,800 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,370 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,366 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,062 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,483 votes
8
— Great
81%
Joker
47,039 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,635 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,531 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,196 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,669 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,263 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,298 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,204 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,703 votes
8
— Great
79%
Dune
36,698 votes
8
— Great
71%
Captain Marvel
35,367 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Far From Home
33,321 votes
7
— Good
70%
Venom
33,859 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
32,114 votes
7
— Good
74%
Split
32,603 votes
7
— Good
81%
Spider-Man: No Way Home
31,277 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,965 votes
8
— Great
66%
Justice League
31,659 votes
7
— Good
74%
It
29,180 votes
7
— Good
76%
A Quiet Place
28,565 votes
7
— Good
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,105 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,564 votes
7
— Good
67%
Lucy
29,151 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,313 votes
7
— Good
72%
The Maze Runner
28,021 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,634 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,419 votes
7
— Good
75%
Star Trek Beyond
26,558 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,590 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,661 votes
7
— Good
72%
The Fate of the Furious
24,792 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,314 votes
7
— Good
72%
Shazam!
24,390 votes
6
— Fair
63%
The Mummy
25,306 votes
7
— Good
70%
Black Widow
24,049 votes
6
— Fair
74%
Spider-Man 2
22,876 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,826 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,403 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,982 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,204 votes
8
— Great
74%
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings
21,471 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,755 votes
7
— Good
69%
Life
21,926 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,543 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,200 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup