trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sylvain Collin
VIP
8
0
followers
Saint-Jean-sur-Richelieu, Quebec
62
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
32
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
56,128 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,848 votes
7
— Good
81%
Joker
46,916 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,098 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,678 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,987 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,445 votes
7
— Good
69%
Murder on the Orient Express
18,913 votes
7
— Good
63%
Dark Phoenix
17,065 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,887 votes
7
— Good
65%
The Dark Tower
16,658 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,590 votes
7
— Good
74%
Manchester by the Sea
11,562 votes
7
— Good
62%
The Circle
11,415 votes
7
— Good
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,851 votes
7
— Good
69%
Sleepless
8,347 votes
7
— Good
64%
47 Meters Down
7,794 votes
7
— Good
69%
The Girl with All the Gifts
7,126 votes
7
— Good
72%
Gold
6,498 votes
7
— Good
71%
Vice
6,104 votes
7
— Good
71%
Silence
5,550 votes
7
— Good
70%
Demolition
5,210 votes
7
— Good
64%
Aftermath
3,998 votes
7
— Good
62%
War Machine
3,802 votes
7
— Good
64%
The 355
3,444 votes
7
— Good
63%
The Beguiled
3,149 votes
7
— Good
66%
The Kitchen
2,289 votes
7
— Good
66%
Da 5 Bloods
2,096 votes
7
— Good
64%
The Lovebirds
1,929 votes
7
— Good
71%
The Exception
1,066 votes
7
— Good
69%
The Hero
849 votes
7
— Good
75%
La Belle Époque
715 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup