trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Sylvain Collin
VIP
8
0
followers
Saint-Jean-sur-Richelieu, Quebec
62
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
72,467 votes
8
— Great
80%
Logan
60,707 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,269 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,201 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,575 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,813 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,167 votes
8
— Great
70%
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
25,609 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,428 votes
8
— Great
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,365 votes
8
— Great
65%
Baywatch
20,008 votes
8
— Great
68%
Inferno
19,763 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,705 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,450 votes
8
— Great
66%
Insurgent
15,853 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,678 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,376 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,217 votes
8
— Great
70%
Keeping Up with the Joneses
12,261 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,211 votes
8
— Great
71%
CHiPS
10,399 votes
8
— Great
72%
Sicario: Day of the Soldado
9,990 votes
8
— Great
73%
Allied
9,869 votes
8
— Great
60%
Hellboy
9,445 votes
8
— Great
67%
The Lost City of Z
8,191 votes
8
— Great
70%
Bridget Jones's Baby
8,143 votes
8
— Great
74%
The Infiltrator
7,979 votes
8
— Great
75%
Shot Caller
7,116 votes
8
— Great
70%
Imperium
5,216 votes
8
— Great
73%
The King
5,096 votes
8
— Great
74%
Hostiles
4,977 votes
8
— Great
57%
How It Ends
3,988 votes
8
— Great
71%
My Spy
3,355 votes
8
— Great
71%
The Wizard of Lies
2,320 votes
8
— Great
67%
Spooks: The Greater Good
2,006 votes
8
— Great
69%
Beirut
1,790 votes
8
— Great
64%
Drone
1,634 votes
8
— Great
67%
The Hunter's Prayer
1,553 votes
8
— Great
64%
The Saint
1,433 votes
8
— Great
64%
Stratton
1,082 votes
8
— Great
58%
The Gracefield Incident
603 votes
8
— Great
62%
From Straight A's to XXX
556 votes
8
— Great
65%
Murder at Yellowstone City
416 votes
8
— Great
74%
UFC Fight Night 6: Sanchez vs. Parisyan
24 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup