trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Yami Atem
1
follower
Logroño, La Rioja
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
167
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,645 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,871 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,345 votes
9
— Superb
86%
Life Is Beautiful
11,060 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,069 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,226 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,247 votes
7
— Good
85%
Parasite
33,883 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,551 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,985 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,503 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,700 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,543 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,499 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,611 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,146 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,500 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,450 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,763 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,081 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,268 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Song of the Sea
3,002 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,377 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
31,060 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Togo
3,666 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,597 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,579 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,078 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,847 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Oppenheimer
21,048 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,307 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,027 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,859 votes
8
— Great
80%
About Time
14,478 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,411 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gifted
12,130 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,577 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,887 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,087 votes
5
— Meh
79%
Kubo and the Two Strings
12,044 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,240 votes
7
— Good
79%
The Boy in the Striped Pyjamas
7,688 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,857 votes
9
— Superb
79%
Deadpool 2
40,455 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,179 votes
9
— Superb
78%
Tangled
26,113 votes
8
— Great
78%
RRR
2,919 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,912 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,773 votes
9
— Superb
78%
Little Miss Sunshine
10,133 votes
8
— Great
78%
Wreck-It Ralph
28,401 votes
8
— Great
77%
The Little Prince
4,384 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Lilo & Stitch
11,189 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,488 votes
4
— Poor
77%
La La Land
24,726 votes
3
— Bad
77%
Ex Machina
30,638 votes
7
— Good
77%
Anastasia
5,346 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,817 votes
9
— Superb
76%
Sherlock Holmes
24,105 votes
9
— Superb
76%
Spirit: Stallion of the Cimarron
4,256 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup