trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rob Helmink
4
followers
Terrace Bay, Ontario
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
111
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
78%
Doctor Strange
65,825 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,466 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,327 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,233 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,062 votes
8
— Great
71%
Kong: Skull Island
33,149 votes
8
— Great
75%
Star Trek Beyond
26,524 votes
8
— Great
70%
Prometheus
24,360 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,663 votes
8
— Great
63%
Assassin's Creed
23,418 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,479 votes
8
— Great
69%
Life
21,874 votes
8
— Great
79%
Shaun of the Dead
19,611 votes
8
— Great
76%
The Conjuring
18,889 votes
8
— Great
71%
Atomic Blonde
18,440 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,262 votes
8
— Great
74%
Unbreakable
16,591 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,664 votes
8
— Great
66%
Godzilla: King of the Monsters
14,278 votes
8
— Great
69%
Underworld: Blood Wars
13,812 votes
8
— Great
81%
The Thing
11,802 votes
8
— Great
71%
Resident Evil
12,628 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,553 votes
8
— Great
68%
Salt
11,929 votes
8
— Great
73%
Underworld
11,214 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,469 votes
8
— Great
67%
Dracula Untold
10,689 votes
8
— Great
66%
The Last Witch Hunter
10,778 votes
8
— Great
70%
Insidious
10,379 votes
8
— Great
67%
Alien³
10,057 votes
8
— Great
67%
Resident Evil: Apocalypse
9,038 votes
8
— Great
65%
Van Helsing
8,829 votes
8
— Great
57%
Ghost Rider
9,197 votes
8
— Great
74%
A Nightmare on Elm Street
7,857 votes
8
— Great
64%
Lara Croft: Tomb Raider
8,439 votes
8
— Great
69%
Underworld: Awakening
8,070 votes
8
— Great
70%
Underworld: Evolution
7,929 votes
8
— Great
63%
AVP: Alien vs. Predator
7,811 votes
8
— Great
66%
Predators
7,456 votes
8
— Great
68%
Insidious: Chapter 2
7,102 votes
8
— Great
61%
Pet Sematary
7,040 votes
8
— Great
62%
Into the Woods
6,921 votes
8
— Great
69%
Ben-Hur
6,139 votes
8
— Great
65%
Predator 2
5,891 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,257 votes
8
— Great
62%
Lara Croft: Tomb Raider - The Cradle of Life
5,776 votes
8
— Great
64%
Journey to the Center of the Earth
5,598 votes
8
— Great
51%
Ghost Rider: Spirit of Vengeance
5,673 votes
8
— Great
69%
Pandorum
4,604 votes
8
— Great
73%
Descendants
4,308 votes
8
— Great
59%
Legion
4,389 votes
8
— Great
61%
Ghost Ship
3,339 votes
8
— Great
66%
Dark Skies
3,150 votes
8
— Great
70%
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors
3,027 votes
8
— Great
69%
Candyman
2,955 votes
8
— Great
67%
The Final Girls
2,923 votes
8
— Great
51%
Skyline
3,099 votes
8
— Great
71%
Boo! A Madea Halloween
2,529 votes
8
— Great
67%
Flatliners
2,355 votes
8
— Great
71%
Reign of the Supermen
1,987 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup