trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rob Helmink
4
followers
Terrace Bay, Ontario
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
53
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Logan
60,671 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,829 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,233 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,910 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,905 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,934 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,060 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,302 votes
9
— Superb
72%
Thor
39,366 votes
9
— Superb
71%
X-Men: Apocalypse
37,007 votes
9
— Superb
71%
Captain Marvel
35,262 votes
9
— Superb
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,105 votes
9
— Superb
74%
It
29,091 votes
9
— Superb
67%
Lucy
29,066 votes
9
— Superb
83%
Aliens
20,155 votes
9
— Superb
66%
Transformers: The Last Knight
19,099 votes
9
— Superb
71%
Pokémon Detective Pikachu
15,551 votes
9
— Superb
74%
Constantine
15,438 votes
9
— Superb
67%
Bright
14,667 votes
9
— Superb
65%
This Is the End
14,580 votes
9
— Superb
63%
Battleship
10,455 votes
9
— Superb
68%
Escape Room
9,974 votes
9
— Superb
64%
Resident Evil: Afterlife
8,114 votes
9
— Superb
44%
The Last Airbender
6,702 votes
9
— Superb
77%
Galaxy Quest
5,789 votes
9
— Superb
65%
Insidious: The Last Key
5,636 votes
9
— Superb
55%
Aliens vs Predator: Requiem
5,287 votes
9
— Superb
57%
I, Frankenstein
4,512 votes
9
— Superb
74%
Willow
4,329 votes
9
— Superb
62%
Beyond Skyline
3,769 votes
9
— Superb
71%
Star Trek III: The Search for Spock
3,660 votes
9
— Superb
61%
Dreamcatcher
2,522 votes
9
— Superb
57%
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child
1,977 votes
9
— Superb
52%
Jason X
1,946 votes
9
— Superb
66%
Stigmata
1,917 votes
9
— Superb
72%
Halloweentown
1,529 votes
9
— Superb
53%
Escape Room
1,262 votes
9
— Superb
69%
The Warrior's Way
940 votes
9
— Superb
71%
Elvira: Mistress of the Dark
869 votes
9
— Superb
68%
Halloweentown High
564 votes
9
— Superb
70%
LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League: Cosmic Clash
463 votes
9
— Superb
75%
The Good Witch
406 votes
9
— Superb
63%
We Go On
404 votes
9
— Superb
63%
The Ice Pirates
386 votes
9
— Superb
58%
The Midnight Man
372 votes
9
— Superb
62%
Desperation
345 votes
9
— Superb
60%
Elvira's Haunted Hills
245 votes
9
— Superb
78%
Auntie Mame
168 votes
9
— Superb
80%
Rocky Horror Show Live
93 votes
9
— Superb
74%
What the Bleep! Down the Rabbit Hole
80 votes
9
— Superb
54%
Mortal Kombat: Conquest
31 votes
9
— Superb
77%
Star Trek: Secrets of the Universe
23 votes
9
— Superb
57%
The Garden
7 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup