trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Rob Helmink
4
followers
Terrace Bay, Ontario
60
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
461
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
84%
Avengers: Infinity War
56,029 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,750 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,232 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,145 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,379 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,527 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,989 votes
7
— Good
81%
The Thing
11,793 votes
8
— Great
81%
Serenity
11,552 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,637 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,884 votes
9
— Superb
80%
Bright Lights: Starring Carrie Fisher and Debbie Reynolds
287 votes
7
— Good
80%
Rocky Horror Show Live
93 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,649 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
19,604 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,919 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,150 votes
4
— Poor
79%
Edge of Tomorrow
39,046 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,889 votes
9
— Superb
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,215 votes
9
— Superb
78%
Auntie Mame
168 votes
9
— Superb
78%
50 Years of Star Trek
88 votes
8
— Great
78%
The Exorcist
10,462 votes
8
— Great
78%
Predator
13,853 votes
7
— Good
78%
Rosemary's Baby
4,699 votes
5
— Meh
78%
Doctor Strange
65,800 votes
8
— Great
77%
Get Out
41,019 votes
3
— Bad
77%
Blade Runner 2049
31,940 votes
1
— Weak Sauce :(
77%
Star Trek: Secrets of the Universe
23 votes
9
— Superb
77%
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
1,328 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Garage Sale Mystery: The Wedding Dress
140 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
30,667 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,838 votes
2
— Terrible
77%
Galaxy Quest
5,787 votes
9
— Superb
77%
Who's Afraid of Virginia Woolf?
935 votes
5
— Meh
76%
Labyrinth
5,337 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The NeverEnding Story
7,174 votes
7
— Good
76%
The Day the Earth Stood Still
1,722 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Conjuring
18,875 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,307 votes
8
— Great
76%
Bombshell: The Hedy Lamarr Story
295 votes
8
— Great
75%
Evil Dead II
5,254 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,452 votes
8
— Great
75%
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
17,258 votes
8
— Great
75%
Forbidden Planet
1,554 votes
8
— Great
75%
Wanda Sykes: I'ma Be Me
51 votes
8
— Great
75%
The Good Witch
406 votes
9
— Superb
75%
Star Trek Beyond
26,521 votes
8
— Great
75%
Building Star Trek
83 votes
8
— Great
75%
Hubble: 15 Years of Discovery
4 votes
6
— Fair
74%
A Nightmare on Elm Street
7,851 votes
8
— Great
74%
The Science of Interstellar
119 votes
7
— Good
74%
The Secret Life of Chaos
39 votes
6
— Fair
74%
The Conjuring 2
16,299 votes
5
— Meh
74%
It
29,079 votes
9
— Superb
74%
Willow
4,328 votes
9
— Superb
74%
Garage Sale Mystery: Guilty Until Proven Innocent
158 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,436 votes
9
— Superb
74%
Coherence
6,966 votes
5
— Meh
74%
Unbreakable
16,585 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup