trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
sp00n
VIP
7
2
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
79%
Mad Max: Fury Road
46,042 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,415 votes
9
— Superb
71%
Jurassic World
40,545 votes
6
— Fair
69%
Thor: The Dark World
35,763 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,051 votes
5
— Meh
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,058 votes
6
— Fair
77%
The Revenant
33,811 votes
9
— Superb
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,646 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,125 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,112 votes
8
— Great
72%
Aquaman
31,518 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,452 votes
6
— Fair
75%
Despicable Me 2
25,405 votes
8
— Great
74%
Brave
24,056 votes
8
— Great
69%
Divergent
23,971 votes
6
— Fair
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,869 votes
8
— Great
69%
The Wolverine
20,594 votes
7
— Good
80%
The Big Lebowski
20,385 votes
8
— Great
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,892 votes
8
— Great
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,364 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,925 votes
6
— Fair
66%
Insurgent
15,834 votes
6
— Fair
70%
Ender's Game
14,932 votes
6
— Fair
75%
Bridge of Spies
14,707 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,375 votes
7
— Good
64%
Geostorm
13,983 votes
6
— Fair
71%
American Hustle
12,944 votes
6
— Fair
65%
300: Rise of an Empire
12,853 votes
8
— Great
70%
Focus
12,758 votes
7
— Good
66%
Ted 2
12,386 votes
6
— Fair
70%
Escape Plan
11,036 votes
6
— Fair
67%
It Follows
11,002 votes
8
— Great
55%
After Earth
10,100 votes
7
— Good
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,819 votes
8
— Great
66%
The Internship
9,794 votes
7
— Good
66%
The Lone Ranger
9,703 votes
8
— Great
65%
Hitman: Agent 47
8,967 votes
6
— Fair
69%
Goosebumps
8,325 votes
7
— Good
69%
Black Mass
7,892 votes
6
— Fair
64%
Anchorman 2: The Legend Continues
6,480 votes
8
— Great
69%
Ride Along 2
6,120 votes
6
— Fair
68%
Run All Night
5,552 votes
6
— Fair
61%
Seventh Son
5,231 votes
6
— Fair
62%
Iron Sky
4,386 votes
8
— Great
63%
Automata
4,356 votes
7
— Good
62%
The Transporter Refueled
4,149 votes
6
— Fair
72%
The X Files
3,430 votes
8
— Great
68%
Last Knights
3,269 votes
5
— Meh
61%
Machete Kills
3,245 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Time Lapse
2,918 votes
6
— Fair
65%
The Gunman
2,317 votes
7
— Good
54%
Getaway
1,161 votes
5
— Meh
59%
The Bag Man
717 votes
6
— Fair
60%
+1
531 votes
5
— Meh
64%
Vendetta
263 votes
9
— Superb
52%
Bullet
211 votes
5
— Meh
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup