trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
splenda
18
followers
ballentrae moor
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
802
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
82%
Deadpool
108,735 votes
7
— Good
83%
Guardians of the Galaxy
96,526 votes
7
— Good
88%
The Dark Knight
74,817 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,557 votes
7
— Good
86%
Inception
71,792 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,915 votes
6
— Fair
81%
The Avengers
65,443 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,607 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,755 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,300 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,983 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,060 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,734 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,756 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,265 votes
7
— Good
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,820 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
49,006 votes
8
— Great
79%
Moana
49,001 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,883 votes
6
— Fair
77%
John Wick: Chapter 2
48,422 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,120 votes
6
— Fair
79%
Mad Max: Fury Road
46,434 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,381 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,243 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,660 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,623 votes
6
— Fair
74%
Ant-Man
44,533 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,272 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,543 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,265 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,617 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,140 votes
7
— Good
84%
Star Wars
41,883 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,136 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,123 votes
5
— Meh
78%
Kingsman: The Secret Service
40,784 votes
6
— Fair
79%
Deadpool 2
40,599 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,378 votes
5
— Meh
76%
Baby Driver
39,844 votes
5
— Meh
71%
X-Men: Apocalypse
37,065 votes
6
— Fair
86%
The Empire Strikes Back
37,010 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,957 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,196 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,081 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,955 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,854 votes
5
— Meh
71%
Captain Marvel
35,322 votes
6
— Fair
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,171 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,899 votes
8
— Great
85%
Se7en
34,416 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,307 votes
7
— Good
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,158 votes
4
— Poor
77%
The Revenant
33,904 votes
7
— Good
70%
Venom
33,822 votes
6
— Fair
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,752 votes
6
— Fair
75%
Now You See Me
33,598 votes
3
— Bad
84%
Return of the Jedi
33,277 votes
6
— Fair
76%
Spider-Man: Far From Home
33,272 votes
7
— Good
71%
Kong: Skull Island
33,184 votes
6
— Fair
81%
Shutter Island
32,708 votes
9
— Superb
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup