Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Staalplaat
VIP
6
6
Followers
4
Following
Amsterdam
100
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
364
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
82%
Deadpool
112,628 votes
8
— Great
82%
Guardians of the Galaxy
98,779 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,947 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
58,440 votes
8
— Great
81%
Iron Man
55,446 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,090 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
50,840 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
50,081 votes
8
— Great
81%
Joker
48,787 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,061 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
47,483 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
47,080 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
48,105 votes
8
— Great
80%
Inside Out
46,157 votes
8
— Great
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,151 votes
8
— Great
84%
Star Wars
42,805 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
43,264 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
40,302 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
41,770 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
41,060 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
39,805 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
41,245 votes
8
— Great
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,364 votes
8
— Great
79%
Dune
38,512 votes
8
— Great
82%
Toy Story
37,467 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
37,783 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,941 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
36,796 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
36,112 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
37,363 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
35,375 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
35,808 votes
8
— Great
85%
Gladiator
33,944 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,964 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
35,080 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,885 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
33,557 votes
8
— Great
77%
The Revenant
34,525 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
33,601 votes
8
— Great
75%
Now You See Me
34,220 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
34,085 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
33,473 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,311 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
31,660 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,336 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,874 votes
8
— Great
73%
The Secret Life of Pets
32,564 votes
8
— Great
77%
The Accountant
31,350 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
29,587 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,894 votes
8
— Great
82%
How to Train Your Dragon
29,575 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,466 votes
8
— Great
84%
Alien
28,904 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,917 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,592 votes
8
— Great
77%
Wreck-It Ralph
29,014 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,885 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,103 votes
8
— Great
70%
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones
29,202 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,164 votes
8
— Great
1
2
3
5
6
7
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch