Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
stakahashi
4
Followers
1
Following
Springfield, Missouri
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
230
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
86%
Inception
73,881 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
67,305 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,843 votes
7
— Good
81%
Iron Man
55,442 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
57,347 votes
7
— Good
76%
Spider-Man: Homecoming
53,854 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
50,076 votes
7
— Good
79%
Moana
49,912 votes
7
— Good
81%
Joker
48,771 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
48,056 votes
7
— Good
74%
Ant-Man
45,330 votes
7
— Good
77%
Get Out
42,140 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
41,768 votes
7
— Good
82%
Up
39,849 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
40,101 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
40,729 votes
7
— Good
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,821 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,430 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,353 votes
7
— Good
85%
Se7en
35,537 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,903 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
33,553 votes
7
— Good
77%
The Revenant
34,520 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
33,598 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,372 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,936 votes
7
— Good
84%
Coco
32,491 votes
7
— Good
77%
Blade Runner 2049
33,025 votes
7
— Good
74%
Split
33,211 votes
7
— Good
83%
Hacksaw Ridge
31,258 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
31,332 votes
7
— Good
83%
The Prestige
30,256 votes
7
— Good
77%
Ex Machina
31,444 votes
7
— Good
77%
The Accountant
31,347 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
29,889 votes
7
— Good
84%
Alien
28,900 votes
7
— Good
72%
Ant-Man and the Wasp
30,679 votes
7
— Good
70%
Man of Steel
31,084 votes
7
— Good
77%
Wreck-It Ralph
29,012 votes
7
— Good
85%
Terminator 2: Judgment Day
26,156 votes
7
— Good
83%
The Departed
26,070 votes
7
— Good
81%
Top Gun: Maverick
26,271 votes
7
— Good
78%
Tangled
26,665 votes
7
— Good
81%
1917
25,518 votes
7
— Good
77%
La La Land
25,430 votes
7
— Good
75%
Sing
25,759 votes
7
— Good
77%
Skyfall
24,704 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,629 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,625 votes
7
— Good
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,701 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
25,665 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,882 votes
7
— Good
77%
Star Trek Into Darkness
23,657 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
23,489 votes
7
— Good
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,263 votes
7
— Good
85%
GoodFellas
21,170 votes
7
— Good
83%
Aliens
21,418 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,539 votes
7
— Good
72%
Oblivion
22,095 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
21,257 votes
7
— Good
1
2
3
4
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch