trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Ryan Fortescue
1
follower
Durham, England
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
764
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
11
12
13
78%
Avatar
59,864 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,408 votes
7
— Good
65%
Suicide Squad
58,782 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,568 votes
7
— Good
81%
Joker
46,725 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,397 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,548 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,220 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,346 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,141 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,535 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,634 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,427 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,041 votes
7
— Good
69%
Thor: The Dark World
35,754 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,106 votes
7
— Good
81%
The Imitation Game
30,557 votes
7
— Good
72%
Aquaman
31,514 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,160 votes
7
— Good
69%
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace
31,688 votes
7
— Good
75%
Dunkirk
30,337 votes
7
— Good
82%
The Truman Show
28,529 votes
7
— Good
73%
Ant-Man and the Wasp
30,042 votes
7
— Good
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,195 votes
7
— Good
74%
It
29,056 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,587 votes
7
— Good
80%
Blade Runner
27,089 votes
7
— Good
71%
Kingsman: The Golden Circle
28,397 votes
7
— Good
73%
Cars
26,659 votes
7
— Good
76%
The Batman
26,184 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,669 votes
7
— Good
78%
Toy Story 2
25,221 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,398 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,199 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,880 votes
7
— Good
73%
Once Upon a Time… in Hollywood
24,890 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,907 votes
7
— Good
73%
Free Guy
23,288 votes
7
— Good
74%
Spider-Man 2
22,738 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,565 votes
7
— Good
71%
Central Intelligence
22,932 votes
7
— Good
69%
Spectre
23,184 votes
7
— Good
74%
The Jungle Book
22,156 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,160 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,219 votes
7
— Good
66%
Star Wars: The Rise of Skywalker
23,081 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,329 votes
7
— Good
73%
Looper
21,736 votes
7
— Good
68%
Ted
22,316 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,648 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,930 votes
7
— Good
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,413 votes
7
— Good
65%
The Incredible Hulk
22,376 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,142 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,622 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,571 votes
7
— Good
75%
Shrek 2
20,435 votes
7
— Good
70%
Warcraft
21,201 votes
7
— Good
76%
Kung Fu Panda
20,141 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,474 votes
7
— Good
1
2
3
11
12
13
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup