trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stefano
0
followers
Apulia
20
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
861
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
13
14
15
82%
Deadpool
108,590 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,428 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,414 votes
8
— Great
86%
Inception
71,684 votes
9
— Superb
78%
Doctor Strange
65,839 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,352 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,504 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,994 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Suicide Squad
58,841 votes
4
— Poor
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,251 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,071 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,928 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,924 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,677 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,179 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,454 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,170 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,951 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,795 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,354 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
7
— Good
81%
Joker
46,864 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,334 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,241 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,562 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,478 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
44,097 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,613 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,454 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,546 votes
9
— Superb
74%
Captain America: The First Avenger
41,072 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,052 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,530 votes
9
— Superb
73%
Iron Man 2
40,320 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,227 votes
7
— Good
72%
Thor
39,379 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,117 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,374 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,021 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,888 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,552 votes
8
— Great
76%
Ready Player One
36,496 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,426 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,143 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
35,820 votes
5
— Meh
71%
Captain Marvel
35,276 votes
7
— Good
85%
Se7en
34,350 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,330 votes
7
— Good
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,236 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,964 votes
9
— Superb
77%
The Revenant
33,869 votes
6
— Fair
70%
Venom
33,785 votes
5
— Meh
76%
Spider-Man: Far From Home
33,222 votes
7
— Good
80%
Gone Girl
32,700 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,643 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,638 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,609 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,598 votes
9
— Superb
74%
Split
32,532 votes
8
— Great
1
2
3
13
14
15
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup