trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stefanie Shelley
9
followers
ontario
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
63
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
86%
Inception
71,787 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,600 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,988 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,670 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,622 votes
8
— Great
91%
The Shawshank Redemption
42,613 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,268 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,481 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,955 votes
8
— Great
82%
Up
38,918 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,731 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,135 votes
8
— Great
71%
X-Men: Apocalypse
37,060 votes
8
— Great
82%
Jurassic Park
32,650 votes
8
— Great
71%
World War Z
29,711 votes
8
— Great
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,383 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,742 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,778 votes
8
— Great
63%
The Mummy
25,281 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,076 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,493 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,182 votes
8
— Great
70%
Despicable Me 3
20,299 votes
8
— Great
74%
Top Gun
17,108 votes
8
— Great
73%
A Bug's Life
15,966 votes
8
— Great
71%
Fast & Furious 6
16,051 votes
8
— Great
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,856 votes
8
— Great
72%
Cars 3
13,639 votes
8
— Great
73%
Going in Style
11,994 votes
8
— Great
70%
Keeping Up with the Joneses
12,262 votes
8
— Great
68%
Salt
11,957 votes
8
— Great
70%
Angels & Demons
11,043 votes
8
— Great
71%
Austin Powers: International Man of Mystery
8,181 votes
8
— Great
67%
American Reunion
7,255 votes
8
— Great
66%
Austin Powers in Goldmember
6,606 votes
8
— Great
65%
American Wedding
6,199 votes
8
— Great
62%
Planet of the Apes
6,329 votes
8
— Great
68%
13 Going on 30
5,876 votes
8
— Great
68%
Honey, I Shrunk the Kids
5,562 votes
8
— Great
62%
Stuart Little
5,461 votes
8
— Great
61%
Priest
4,496 votes
8
— Great
65%
27 Dresses
3,737 votes
8
— Great
58%
Abduction
3,046 votes
8
— Great
67%
Bring It On
2,795 votes
8
— Great
64%
Look Who's Talking
2,610 votes
8
— Great
71%
Backdraft
2,052 votes
8
— Great
48%
Speed 2: Cruise Control
2,388 votes
8
— Great
64%
A Thousand Words
2,049 votes
8
— Great
54%
Junior
2,072 votes
8
— Great
65%
Baby's Day Out
1,801 votes
8
— Great
60%
40 Days and 40 Nights
1,783 votes
8
— Great
67%
Joy Ride
1,659 votes
8
— Great
57%
Look Who's Talking Too
1,556 votes
8
— Great
57%
Trespass
1,310 votes
8
— Great
62%
Baby Mama
1,226 votes
8
— Great
66%
Bird on a Wire
1,185 votes
8
— Great
61%
America's Sweethearts
1,029 votes
8
— Great
67%
It Takes Two
953 votes
8
— Great
68%
Apt Pupil
915 votes
8
— Great
52%
Look Who's Talking Now!
1,002 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup