Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Steve Barlow
0
Followers
0
Following
Worthing, West Sussex
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
42
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
84%
Avengers: Infinity War
57,561 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
50,178 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
112,070 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Spider-Man: No Way Home
32,160 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Elvis: That's the Way It Is
107 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,295 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Dog's Purpose
9,619 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,924 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
56,871 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Elvis on Tour
63 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marriage Story
9,356 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
21,364 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Flight of the Navigator
2,207 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Notting Hill
7,460 votes
10
— Totally Ninja!
73%
A Hard Day's Night
920 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Stan & Ollie
2,364 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Fisherman's Friends
497 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Last Night in Soho
7,521 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Backbeat
113 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Oh, God!
256 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Justice League: Crisis on Infinite Earths Part One
1,133 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Clockwise
282 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Black Widow
24,528 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Late Night with the Devil
4,460 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Licence to Kill
3,536 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Tomb Raider
20,761 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,190 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Artifice Girl
1,237 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Terminator Genisys
18,511 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Time Lapse
2,999 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Two Weeks Notice
2,602 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Incredible Hulk
22,854 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Twins
3,455 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Justice League: Crisis on Infinite Earths Part Two
789 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Looney Tunes: Back in Action
1,575 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Repeaters
293 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Which Brings Me to You
284 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Spinout
58 votes
10
— Totally Ninja!
58%
The Hours and Times
23 votes
10
— Totally Ninja!
57%
A Complete History of My Sexual Failures
74 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Naked Fear
104 votes
10
— Totally Ninja!
51%
What Happens Later
228 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch