trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Stipan Relić
2
followers
Croatia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
96
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
91%
The Shawshank Redemption
42,545 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,729 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,704 votes
8
— Great
88%
Schindler's List
20,966 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,503 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,775 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,977 votes
8
— Great
86%
The Green Mile
26,442 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,143 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,414 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Infinity War
56,071 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,428 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,238 votes
7
— Good
82%
Deadpool
108,589 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
28,810 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,666 votes
7
— Good
81%
1917
24,787 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,689 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
49,169 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,398 votes
6
— Fair
80%
Logan
60,692 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,592 votes
6
— Fair
79%
Love, Simon
7,741 votes
9
— Superb
79%
Brother
464 votes
8
— Great
79%
The Bourne Ultimatum
18,180 votes
6
— Fair
79%
Ghostbusters
20,405 votes
7
— Good
79%
Ocean's Eleven
21,406 votes
6
— Fair
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,182 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,179 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
55,927 votes
6
— Fair
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,250 votes
9
— Superb
78%
The Bourne Supremacy
17,458 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,890 votes
7
— Good
78%
Captain Phillips
14,684 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,994 votes
7
— Good
78%
Doctor Strange
65,839 votes
5
— Meh
77%
Taken
18,601 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,581 votes
7
— Good
77%
District 9
19,860 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,354 votes
6
— Fair
76%
Ice Age
20,670 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,677 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,458 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,473 votes
6
— Fair
75%
Pitch Perfect
14,749 votes
6
— Fair
75%
Chef
8,681 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,220 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
6
— Fair
75%
Dunkirk
30,389 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,106 votes
7
— Good
74%
The Intern
15,949 votes
6
— Fair
74%
Constantine
15,446 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,465 votes
8
— Great
74%
Fast Five
15,039 votes
8
— Great
73%
Unbroken
5,875 votes
7
— Good
73%
Cars
26,722 votes
6
— Fair
73%
Prey
12,686 votes
6
— Fair
73%
American Made
15,869 votes
8
— Great
73%
Real Steel
12,897 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,888 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup