trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
SaintKalico
VIP
2
0
followers
Bridgetown, Saint Michael
33
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,537 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,451 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,920 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,618 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,065 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,525 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,999 votes
8
— Great
65%
Suicide Squad
58,886 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,568 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,278 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
48,888 votes
8
— Great
79%
Moana
49,003 votes
7
— Good
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,809 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,431 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,852 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,225 votes
6
— Fair
82%
The Dark Knight Rises
46,232 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,677 votes
7
— Good
86%
Forrest Gump
44,180 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
47,124 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,552 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,661 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,981 votes
7
— Good
84%
WALL·E
40,640 votes
7
— Good
77%
Get Out
41,142 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,488 votes
8
— Great
82%
Up
38,926 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,430 votes
8
— Great
82%
Inglourious Basterds
36,961 votes
7
— Good
72%
Thor
39,419 votes
7
— Good
82%
Toy Story
36,610 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,085 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,959 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,311 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,655 votes
7
— Good
78%
Despicable Me
32,605 votes
7
— Good
79%
Ratatouille
30,792 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,472 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,062 votes
8
— Great
78%
Tangled
26,175 votes
8
— Great
75%
The Matrix Reloaded
26,263 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,545 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,839 votes
7
— Good
76%
Sherlock Holmes
24,171 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,108 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,436 votes
6
— Fair
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,652 votes
7
— Good
71%
The Matrix Revolutions
22,511 votes
6
— Fair
74%
Monsters University
21,608 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,705 votes
7
— Good
70%
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
20,031 votes
7
— Good
82%
Snatch
18,048 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,800 votes
7
— Good
73%
A Bug's Life
15,970 votes
8
— Great
73%
Hotel Transylvania
15,754 votes
7
— Good
76%
The Little Mermaid
14,928 votes
8
— Great
73%
Frozen II
15,053 votes
8
— Great
66%
Cars 2
15,335 votes
5
— Meh
75%
Encanto
14,342 votes
7
— Good
72%
The Menu
14,497 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup