trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Phil Davies
9
followers
Clacton-on-Sea
50
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
61
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,308 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,883 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,741 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avengers: Age of Ultron
47,035 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,496 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,448 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,483 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Captain America: The First Avenger
41,043 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,307 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,566 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,090 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,722 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,540 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,565 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,210 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,304 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,238 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
22,796 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,333 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,485 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,319 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,440 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Braveheart
18,626 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Independence Day
19,484 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,489 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
15,058 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Jaws
13,982 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,851 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Day After Tomorrow
14,754 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,731 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Black Hawk Down
10,571 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Devil's Advocate
10,315 votes
10
— Totally Ninja!
74%
From Dusk Till Dawn
9,345 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,018 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bram Stoker's Dracula
6,212 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Predator 2
5,887 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Lost Boys
4,600 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dirty Harry
4,024 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Boyz n the Hood
3,208 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Warriors
2,966 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mallrats
2,807 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Uncle Buck
2,534 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Animal House
2,469 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Young Guns
2,074 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Kickboxer
1,971 votes
10
— Totally Ninja!
72%
See No Evil, Hear No Evil
1,766 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Beavis and Butt-Head Do America
1,423 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Sexy Beast
1,328 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Young Guns II
1,073 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Casualties of War
884 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Land That Time Forgot
243 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Krays
155 votes
10
— Totally Ninja!
86%
An Audience with Adele
87 votes
10
— Totally Ninja!
82%
AEW Full Gear
62 votes
10
— Totally Ninja!
70%
WWE WrestleMania III
58 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Aerosmith - Rocks Donington 2014
16 votes
10
— Totally Ninja!
100%
Bananarama: Radio 2 in the Park
2 votes
10
— Totally Ninja!
100%
Stuck on You: The Football Sticker Story
2 votes
10
— Totally Ninja!
100%
Bananarama At The BBC
1 vote
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup