trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
stormsm
15
followers
Tel Aviv
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
22
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Dark Knight
74,421 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,013 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,367 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,479 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,986 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,830 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,333 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
41,925 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
38,940 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,509 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,190 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,153 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,812 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
19,981 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Star Is Born
18,744 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
17,922 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,019 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Extraction
12,712 votes
10
— Totally Ninja!
65%
A Million Ways to Die in the West
10,367 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lone Survivor
9,496 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,123 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Promised Land
538 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup