trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
stormsm
15
followers
Tel Aviv
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
157
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,697 votes
7
— Good
75%
Frozen
48,110 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,102 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,220 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,122 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,651 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,535 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,416 votes
7
— Good
84%
The Lion King
37,306 votes
7
— Good
86%
The Empire Strikes Back
36,867 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
36,788 votes
7
— Good
76%
Ready Player One
36,427 votes
7
— Good
77%
The Revenant
33,804 votes
7
— Good
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,633 votes
7
— Good
74%
Split
32,468 votes
7
— Good
74%
It
29,056 votes
7
— Good
77%
The Hateful Eight
27,984 votes
7
— Good
68%
Ghost in the Shell
26,536 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,779 votes
7
— Good
72%
Tenet
25,464 votes
7
— Good
75%
Sing
25,389 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,644 votes
7
— Good
67%
Alien: Covenant
24,633 votes
7
— Good
74%
War for the Planet of the Apes
23,662 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,161 votes
7
— Good
73%
The Shape of Water
22,325 votes
7
— Good
74%
The Magnificent Seven
22,160 votes
7
— Good
70%
Solo: A Star Wars Story
22,141 votes
7
— Good
69%
Life
21,843 votes
7
— Good
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,797 votes
7
— Good
76%
Alita: Battle Angel
21,720 votes
7
— Good
68%
Annihilation
21,004 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,859 votes
7
— Good
68%
The Great Wall
19,707 votes
7
— Good
69%
Valerian and the City of a Thousand Planets
19,596 votes
7
— Good
74%
War Dogs
19,059 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,056 votes
7
— Good
72%
Aladdin
19,023 votes
7
— Good
75%
Avatar: The Way of Water
18,710 votes
7
— Good
67%
Terminator Genisys
18,256 votes
7
— Good
70%
The Legend of Tarzan
17,892 votes
7
— Good
74%
Top Gun
17,018 votes
7
— Good
69%
The Girl on the Train
16,868 votes
7
— Good
69%
Ocean's Eight
16,853 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,426 votes
7
— Good
72%
The Lion King
16,134 votes
7
— Good
73%
American Made
15,850 votes
7
— Good
79%
Room
15,845 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,005 votes
7
— Good
70%
Ender's Game
14,930 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,706 votes
7
— Good
70%
Red Sparrow
14,676 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,665 votes
7
— Good
75%
Hell or High Water
14,351 votes
7
— Good
71%
The Invisible Man
14,193 votes
7
— Good
71%
Spy
13,750 votes
7
— Good
78%
Children of Men
13,663 votes
7
— Good
71%
Midsommar
13,555 votes
7
— Good
68%
The Shallows
12,963 votes
7
— Good
72%
El Camino: A Breaking Bad Movie
12,481 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup