trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
stormsm
15
followers
Tel Aviv
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
34
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,518 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,585 votes
9
— Superb
81%
The Wolf of Wall Street
49,037 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,725 votes
9
— Superb
80%
Gone Girl
32,618 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,548 votes
9
— Superb
77%
The Accountant
30,861 votes
9
— Superb
83%
Hacksaw Ridge
30,590 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,886 votes
9
— Superb
75%
Sicario
23,833 votes
9
— Superb
88%
Schindler's List
20,915 votes
9
— Superb
63%
Sausage Party
20,058 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,613 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,424 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,087 votes
9
— Superb
77%
Taken
18,541 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,064 votes
9
— Superb
78%
The Theory of Everything
14,907 votes
9
— Superb
82%
Lion
13,354 votes
9
— Superb
70%
Contagion
12,687 votes
9
— Superb
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,671 votes
9
— Superb
81%
Wonder
10,966 votes
9
— Superb
76%
Darkest Hour
9,961 votes
9
— Superb
74%
Zero Dark Thirty
9,429 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,344 votes
9
— Superb
67%
I Care a Lot
5,613 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,565 votes
9
— Superb
66%
The Invention of Lying
4,289 votes
9
— Superb
73%
The Unforgivable
4,146 votes
9
— Superb
76%
The Man Who Knew Infinity
3,701 votes
9
— Superb
78%
Thirteen Lives
2,711 votes
9
— Superb
73%
Denial
1,739 votes
9
— Superb
74%
Salyut-7
1,035 votes
9
— Superb
73%
Derren Brown: Pushed to the Edge
201 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup